Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چند ساقه بامبو ایده آل است؟

چند ساقه بامبو ایده آل است؟

در هر صورت اگر شما از نبوغ خود برای چیدمان بامبوها استفاده کنید، چه بامبوها زیاد باشند و انبوه و یا کم باشند، می توانید چیدمان زیبایی داشته باشید.

هرکدام از ساقه های بامبو با تنهایی رشد میکنند و قابلیت پیچ دار شدن را نیز دارند. هر چه تعداد ساقه هابیشتر باشد، گیاه شما بانشاط تر و انبوه تر به نظر می آید. البته هنگامی که صحبت از خوش یمنی این گیاه به میان می آید، این مسئله نیز مطرح میشود که" همیشه بیشترین بهترین است". البته این نکته نیز مهم است که هر چه تعداد ساقه هابیشتر باشد هزینه ای که باید بپردازید نیز بیشتر است. مدلی که به نظر من بسیار زیبا و جالب بود، از تعداد کمی بامبو تشکیل شده بود که هر یک به تنهایی قد علم کرده بودند! 
تعداد متفاوت از گیاهان بامبو میتواند بیانگر معانی متفاوتی از خوشبختی باشد. در پائین توضیحاتی آمده است که می تواند به انتخاب شما درباره تعداد بامبوها کمک کند.
دو ساقه بامبو: عشق
سه تا شش ساقه : شادی
پنج تا هفت ساقه: سلامتی
هشت ساقه: ثروت
نه ساقه : در حالت کلی نماد خوش یمنی
بیست و یک ساقه: دعای خیر و موهبت خدا


گیاه بامبوی خود را به خانه جدید ببرید!
معمولا اسباب کشی و نقل مکان به خانه جدید به خودی خود استرس زا است . این امر برای گیاه بامبو نیز صدق میکند. شما میتوانید به تطابق این گیاه با محیط کمک کنید. به این صورت که این گیاه را در مقابل پنجره ای قرار دهید که در معرض تابش غیر مستقیم نور آفتاب باشد.حتی اگر سطح آب بامیو خیلی پائینتر از میزان تعیین شده است و یا خاک آن خشک است ، تا دو یا سه روز اصلا به گیاه آب ندهید. به گیاه اجازه دهید قبل از اینکه آب آن عوض شود با محیط جدید خودش را وفق دهد. اگر میخواهید گیاه را در جائی قرار دهید که نور کمی به آن میرسد، در ابتدا در محلی قرار دهید که قدری از پنجره دور باشد و پس از چند روز آن را به محل تعیین شده ببرید.

گیاه بامبو را کجا قرار دهیم؟

در حقیقت این نوع بامبو که بامبوی خوش یمن معروف است نوعی گیاه است که شبیه بامبواست. این گیاه سمی است و برای حیوانات خانگی مضر است . مخصوصاً این که بعضی از حیوانات خانگی عادت دارند که برگ گیاهان را بجوند. بنابراین گیاه را دور از دسترس این حیوانات قرار دهید و مکان آن را به گونه ای انتخاب کنید که گرد و خاک روی برگ های آن ننشیند. بنابراین می تونید به جای داشتن دسته ای از بامبوی خوش یمن روی میز قهوه خوری در اتاق پذیرایی از دسته کوچکتری روی تاقچه استفاده کنید.


یکی دیگر از مواردی که باید در نگه داری این گیاه رعایت شود در مورد محل نگه داری این گیاه است. گیاه را نباید در جائی قرار داد که زیر تابش مستقیم نور خورشیدو یا محیط های خیلی گرم یا سرد باشد. به عبارت دیگر، بامبوی خوش یمن شما نباید زیر باد کولر، کنار بخاری و یا پشت پنجره و زیر تابش مستقیم نور خورشید باشد. اگر تمامی این موارد را رعایت کنید، مطمئناً بامبوی خوش یمن سالم و سرحالی خواهید داشت.
به دلیل انعطاف پذیری گیاه در مقابل شرایط محیطی، میتوانید بامبوی خوش یمن را در تمام قسمت های خانه قرار دهید. به دلیل رشد حجمی این گیاه، بعد از مدت زمان کوتاهی حجم گیاه بیشتر شده و تمام قسمتی که گیاه قرار گرفته است را می پوشاند و به همین دلیل میتوانید آن را گوشه اتاق کمی دورتر از دیوار و یا هر کجای دیگر که فضای کافی برای رشد این گیاه وجود دارد، قرار دهید. همچنین می توانید این گیاه را در نقاطی از محل کار یا منزلتان قرار دهید که احتمال آسیب به بدن در آن نقاط به دلیل گوشه ها و برآمدگی های تیز وجود دارد. از دیگر مزایای این گیا ه این است که می تواند در مواقعی که شما به انرژی احتیاج دارید، در تولید انرژی به شما کمک کند

  • تاریخ: سه شنبه 14 آبان 1398 - 19:28
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 771

ارسال نظر

خوش آمدید

عکس و نوشته های خود در مورد گل و گیاه در مدارس را برای ما ارسال کنید.

واتساپ: 09120245731

آمار

  • بازدید امروز: 11
  • بازدید دیروز: 18
  • بازدید کل: 39114